لکسس ال اس پانصد در مقابل تسلای مدل اس Lexus LS500 vs. TESLA MODEL S

این تست به تقاضای خواننده قدیمی و دوستدار تویوتا و لکسس آقای ابوافضل رستمی انجام می شود.

هنگامیکه در حدود سی سال پیش مقاله بنز بهتر است یا لکسس را در مجله ماشین نوشتم با موجی از مخالفت خوانندگانی که تا بحال نام لکسس را نشنیده بودند چه رسد که آنرا سوار شده باشند روبرو شدم.

در آن موقع بعد از داشتن بنزهای بسیار و یک لکسس کوپه و تست لکسس ال ای چهار صد آن مقاله را نوشتم.

خوشحالم که بالاخره پای لکسس به ایران باز شد و مردم فهمیدند که من یاوه نمیگفتم.

سال دو هزار و دوازده تسلای مدل اسی را تست کردم که جهار سال بعد آنرا از دوستم خریدم. در آن موقع تسلا را بهترین ماشین جهان نامیدم و هنوز هشت سال بعد آنرا بهترین می دانم. اکنون صاحب دومین تسلای مدل اس خودم می باشم و شاید بزودی سومین را هم بخرم.

حالا جناب ابوالفضل خان برای من ایجاد کار کرده و آن تست لکسس ال اس پانصد است در مقابل تسلای مدل اس.

ایشان عقیده دارد که تسلا تا بحال خیلیها را در تصادف کشته و‌ به ایمنی سوبارو و تویوتا نیست و ماشین بسیار بیریختی است .

برای این آزمایش تسلای مدل اس دور برد سال بیست میلادی را که در اجاره سه ساله برادرم هست استفاده می کنم و‌ برای لکسس به نمایشگاه لکسس که تا بحال از آن یک مرسدس بنز و یک تسلای دست دوم خریده ام میروم.

اول از مقایسه اطلاعاتی شروع کنیم. اینترنت را برای ایمن ترین ماشین سرچ می کنم و آنقدر اطلاعات مختلف است که آنرا دنبال نمی کنم.

تا چند سال پیش گوگل جای مطمئنی برای سرچ بود ولی اینروزها که گوگل فقط بفکر پول در آوردن است اکثر جوابها تبلیغاتی هستند و فقط آدم را گیج می کنند.

در یکی هیوندای اول است و‌ در دیگری تویوتا و دیگری هندا.

یکی فقط نتیجه گزارش اداره حمل و نقل امریکا است و تصادفهای مصنوعی با عروسکها و دیگری ادعا میکند که بر اساس تصادفات واقعی است ولی نمیگوید که تعداد ماشین در بازار هم در آن لحاظ شده یا خیر.

خلاصه این قسمت از تحقیقاتم برای قبول یا مخالفت با ادعای آقای رستمی به نتیجه ای نرسید اگرچه نام چند سوبارو و تویوتا در لیستهای مختلف بود ولی لکسس و تسلا را ندیدم.

قوه اسب لکسس در حدود چهارصد و‌ سی و در تسلای مدل عملکرد هفتصد و نود اسب است ولی نتوانستم قوه اسب مدل دوربرد را پیدا کنم حدسم بالای پانصد اسب است ولی مدل دوربرد مصرفش معادل صد و‌ چند مایل بر گالن است و مصرف لکسس سی مایل بر گالن هست یعنی مصرف لکسس سه برابر تسلا هست و برد مدل دوربرد ششصد کیلومتر است که عالی است.

قیمت لکسس و تسلای دور برد هر دو در حدود هشتاد هزار دلار است ومدل اف لکسس و عملکرد تسلا هر دو‌گرانتر هستند و حدود نود هزار دلار.

تست تسلا:

سوار بر ماشین شده و تنها دنده ماشین را در گیر کرده و راه می افتم. با آنکه موتورهای این ماشین بیصدا کار می کنند و ضریب ایرودینامیک آن پایین تر از همه ماشینهاست پس صدای شکافته شدن هوا کمترین است ولی یک صدای دیگر وجود دارد و آن صدای برخورد لاستیک و زمین است که بسته به نوع اسفالت این صدا گاه اصلا نمیاید و گاه خیلی میاید که شاید بعلت استفاده کم مواد خفه کننده صدا در بدنه باشد آنهم برای صرفه جویی در وزن.

شتاب صفر تا نود و شش را می گیرم که سه و‌ یکدهم ثانیه است که در مدل عملکرد به دو و چهار دهم می رسد.

مدل داخل و خارج ماشین برای سبک نگاه داشتن و ایرودینامیک بهتر بسیار ساده ولی شیک طراحی شده.

بجز شتاب بهتر و قسمت جلوی ماشین فرقی با مدل دو هزار و دوازده خودم که الان یکصد و‌ پنجاه هزار کیلومتر کار کرده نمی بینم.

حالا سوار تسلای خود شده و به سراغ لکسس می روم.

قیافه کاملا غیر ایرو دینامیک و‌ پنجره مشبک جلوی آن اصلا مرا جلب نمی کند سوار آن می شوم. آنقدر بیصداست که گویی این ماشین الکتریکی است. شتاب می گیرم ولی بعد از تسلا دیگر هیچ شتابی قابل عرض نیست و برای من اینروزها شتاب حرف اول را می زند و حتی حداکثر سرعت برایم بی معنی است. حداکثر سرعت فراری ام سیصد کیلومتر در ساعت بود و فقط یکبار تا دویست و‌پنجاه را برای چند ثانیه تجربه کردم. کجا می خواهید سیصد بروید ولی شتاب را می توانید هر روز و سر هر چهار راه تجربه کنید.

امروز قیمت کل تویوتا با صدها مجصول دویست میلیارد دلار است و تسلا با سه محصول صد و‌چهل و‌ چهار.

ممکنست تا قبل از سال دوهزار و بیست و یک هر دو‌ مساوی بشوند. چرا؟ خریداران سهام به این نتیجه رسیده اند که ماشین بنزینی عمرش به شماره افتاده و آینده در دست ماشینهای الکتریکی است.

تسلا در تکنولوژی الکتریکی ده سالی از بقیه جلوتر است و بهمین علت برد ماشینهایش دو برابر بقیه است.

اگر یادتان باشد من ماشینهای زیادی را از دوستان قرض گرفته و تست می کردم. چرا دیگر تست نمی کنم؟ چون آنها دیگر بنز اس و ب ام و هفت و لکسس ال اس و فراری و لامبورگینی نمی خرند و تسلا جای همه را گرفته.

به نمایشگاه نزدیک می شویم دارم توی مغزم جمع بندی می کنم که کدام بهتر بود تسلا یا لکسس.

اگر به طریقه هییت ژوری بروم که دوستان بسیار با سواد و تحصیلکرده ام با خرید تسلا و تکرار آن به تسلا رای داده اند.

اگر حرف خودم‌ ملاک باشد که من شتاب عالی، مصرف کم، عدم تعویض روغن و عدم احتیاج به سرویس دوره ای و نرفتن به پمپ بنزین برایم از همه چیز مهم تر است پس رای من هم تسلاست رای تمام بازار بورس هم تسلاست.

در این موقع به نمایشگاه باز می گردیم و فروشنده می گوید که لطفا هزار دلار برای تست بدهید. می گویم برای چی؟ می گوید که چون برای خریدن نیامده بودید و تازه تسلا را برنده اعلام کردید. می گویم که شما از کجا می دانید؟ می گوید که از قیافه تان معلوم است. می گویم که این پول زور است و‌ نمیدهم و او هم چکی را روانه گوش من میکند که ناگهان از خواب می پرم.

این اولین تستی است که در خواب انجام دادم. اگر واقعی بود و هزار دلار را داده بودم باید از آقای رستمی می گرفتم😁