تازه های تسلا Tesla News

تسلا اینروزها دوران خوبی را سپری میکند و دوران خوشی را دارد. چرا که نه. کارخانه چین مشغول تولید ارزان است و قیمت سهام خیلی بالا رفته بطوری که در زمان نوشتن این مقاله قیمت کل سهام تسلا یکصد و پانزده میلیارد شده که آنرا در مقام دوم جهانی بعد از دویست و یک میلیارد تویوتا قرار میدهد و‌ بسیار از مقام سوم یعنی فولکس با قیمت هشتاد و‌ دو میلیارد بالاتر است.

امروز باورتان میشود که قیمت کل تسلا فقط با سه محصول از مجموع بنز و ب ام و با دهها مدل بالاتر است؟

دوستان متخصصی که هنوز در مورد ماشینهای الکتریکی شک دارند بدانند که در بازار سهام هزاران متخصص پس از بررسی آینده به این قیمتها رای داده اند و این قیمت را دست کم نگیرید که خیلی با معنی است.

تسلا که در مدل سه از گذاشتن شماره کیلووات در پشت ماشینهایش خود داری و فقط آنها را به نام کوتاه برد و طولانی برد می نامید اکنون برای اس و ایکس هم نامهای طولانی برد و عملکرد را استفاده می کند. مدل اس طولانی برد با برد سیصد و‌هفتصد مایل و شتاب سه و یکدهم ثانیه و‌ مدل عملکرد با برد ۳۳۳ مایل و شتاب دو و‌ سه دهم ثانیه. تا چند ماه آینده برد طولانی برد به چهارصد مایل می رسد.

خلاصه اینکه نه پورشه تایکان دویست مایلی در برابر تسلا حرفی برای گفتن دارد و نه لوسید که قرار است یکسال دیگر ببازار بیاید.رکورد گیری تایکان در نوربرگرینگ هم که بلافاصله با شکسته شدن رکوردش توسط تسلا روبرو شد و باعث خجالت پورشه شد.

اینجانب پیش بینی می کنم که قیمت سهام تسلا تا سال بیست و‌ پنج‌میلادی از تویوتا هم جلو میزند و به گرانترین شرکت ماشین سازی جهان تبدیل می شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید که ماشینی چون تسلا در زمستان یخبندان بهتر از ماشین بنزینی عمل می کند. چرا؟ فرض کنید که می خواهید ساعت هفت صبح سرکار بروید. بخاری را روی ساعت شش و‌ نیم تنظیم می کنید که در حالیکه ماشین هنوز به برق وصل است بخاری آن تمام شیشه ها را گرم و یخ و‌ برف روی شیشه و‌ حتی سقف شیشه ای را آب می کند و وقتی شما ساعت هفت به ماشین میروید با ماشینی گرم و‌ بدون یخ و برف و پر از شارژ مواجه می شوید در حالیکه در ماشین بنزینی حتی باید در زمستان شدید زیر موتور بخاری گرم کننده بگذارید که ماشین استارت بزند و بعد ده دقیقه طول می کشد که خود موتور گرم بشود تا تازه بتواند ماشین را گرم کند در حالیکه در تسلا بخاری یک سشوار برقی است که بلافاصله ماشین را گرم می کند.

مزایای ماشین برقی یکی دوتا نیست.