از جی چه خبر؟ What’s Up with G

چند وقتی است در مورد ماشین مورد علاقه مان “جی” ننوشته ام.

در دوازده سال قبل سه بنز جی داشته ام عبارت از:

۲۸۰GE/1984 = G280
G500/2003
G55/2005

الان هیچکدام موجود نیستند و امسال در چهلمین سالگرد “جی” بالاخره این ماشین تغییراتی پیدا کرد که بیشتر به فیس لیفت شباهت دارد ولی تغییرات کلی است ولی به علت علاقه مشتریان به بدنه این ماشین حداکثر تلاش شده که مشتریان متوجه تغییرات نشوند. مثلا طول و عرض هر دو به یک نسبت اضافه شده که کسی متوجه تغییرات نشود.

حالا هدف از این تغییرات چه بوده؟ کمتر کردن مصرف بنزین با ایرو دینامیک کردن آن. بهتر کردن جی جانبی با پهن کردن ماشین و افزایش جای پای عقب و مدرن کردن کابین.

تغییرات ایرودینامیک شامل دادن یک انحنای خفیف به شیشه جلو است که مانند دیواره ای جلوی هوا مقاومت نکند.

کج کردن چراغهای جلو برای کم کردن مقاومت هوا در این نقطه میباشد و در واقع چراغهای کج جلو‌ تنها فرق قابل تشخیص این ماشین با بقیه ماشینها است. شیشه مسافر عقب هم کشیده تر شده که جای پای مسافران عقب را بهتر کند.

صد البته که سازنده می توانست با حذف لولاهای بیرونی درها و کاپوت و گرد کردن تمام گوشه ها و هم سطح کردن شیشه های بغل با بدنه کلی ایرودینامیک را بهتر کند ولی قیافه ماشین عوض می شد و‌این قابل قبول نبود.

حالا به نتایج نگاه کنیم.
شتاب جانبی از ۰٫۵۵ به ۰٫۶۱ اصلاح شده است.
این عدد در لکسس ۰٫۷۳ در رانگلر ۰٫۶۸ و در دیسکاوری ۰٫۶۹ می باشد ولی این عدد بدترین برای ماشینها و فقط بهتر از اتوبوس و کامیون می باشد..

گردش فرمان که قبلا ۳٫۲ دور بود اکنون به ۲٫۶ رسیده. در لندرور دیسکاوری این عدد ۲٫۸ در لکسس ۵۷۰ بمقدار ۲٫۶ و در جیپ رانگلر ۳٫۲ میباشد. هر چه عدد کوچکتر ماشین اسپرتی تر و فرمان تیز تر و هر چه برای آفرود این شماره بزرگتر بهتر زیرا وقتی صخره نوردی می کنید و‌ احتیاج دارید که فرمان را فقط یک درجه بچرخانید با فرمانی کند تر اینکار دقیق تر میشود. در مورد بنز جی در نسل قبلی بزرگ بودن این عدد همچنین به چپ نشدن ماشین در فرمانهای ناگهانی کمک می کرد. اینبار جنبه خیابانی به آفرودی چربیده و چپه نشدن بوسیله الکترونیک انجام می شود که البته در نسل قبل هم این الکترونیک وجود داشت و بار ها سرعت مرا سرپیچها کم کرد.

مصرف بنزین از بیش از ۱۹ لیتر در صد کیلومتر به حدود ۱۶ لیتر در یکصد کیلومتر رسیده که به خاطر اصطلاحات آیرودینامیکی و کم کردن وزن است.

مصرف لکسس ۱۵ لیتر و رانگلر ۱۰.۵ لیتر در یکصد کیلومتر است.

امسال مجله موتورترند جیپ رانگلر را بهترین آفرودر نامید ولی میتوان گفت بعد از رانگلر بنز بهترین ماشین آفرود است.

به قیمتها نگاهی بکنیم.

جیپ چهل و سه هزار دلار، دیسکاوری شصت هزار دلار، لکسس هشتاد و هفت هزار دلار و جی صد و بیست و پنجهزار دلار. بنز جی که فورویل درایو تمام وقت است با سه قفل دیفرنسیال معادل جیپ رانگلر با فورویل درایو نیمه وقت با دو قفل دیفرنسیال در آفرود است.