استراتژی تسلا Tesla’s Strategy

آقای ایلان ماسک مدیر عامل تسلا نه تنها مدل های پرخواهان S, X, و ۳ را خلق کرد،و نه تنها ابتکاراتی مانند حذف کامل زاپاس، ایستگاههای شارژ مجانی، خنک کردن باتریها با مایع، گذاشتن صفحه نمایشگر بزرگ در وسط کنسول جلو، ارتباط جی پی اس با فنرها برای افزایش ارتفاع در نقاط بخصوص، گذاشتن باتریها در کف ماشین و اولین ماشین خودران در تعداد زیاد را خلق کرد ، بلکه استاد بازاریابی هم می باشد.

از سورپرایز معرفی ماشینهای جدید تا فرستادن تسلا به فضا توسط موشکهای خودش همه و همه از یک مغز مبتکر خبر میدهند.

همینکه وی چاره ماشینهای الکتریکی را در ماشینهای ارزان ندید خود خیلی حرف است.

اگر تسلا با ماشینهای ارزان شروع کرده بود الان کله پا شده بود. ایشان نه تنها با ماشینهای گران شروع کرد بلکه اولویت فروش برای ماههای اول با ماشینهای فول آپشن است که پول بیشتری را به شرکت سرازیر می کند.

از تمام چهارصدهزار نفری که برای تسلا ۳ یکهزار دلار پیش پرداخت داده اند که ماشین ۳۵۰۰۰ دلاری بگیرند فعلا فقط آنهایی که بیش از پنجاه هزار دلار داده اند ماشین خود را گرفته اند.

حالا نوبت ۴۵۰۰۰ دلاریها شده که برد ۴۰۰ کیلومتری دارند و‌چند تایی هم آپشن و با تخفیف ده هزار دلاری دولت قیمتشان می شود ۳۵۰۰۰ دلار و‌آقای ماسک‌ هم رو سفید می شود. احتمالا مدل واقعی بدون آپشن ۳۵۰۰۰ دلاری سال دیگر عرضه می شود که تخفیفی در کار نیست و این می تواند تعداد خریداران ۴۵۰۰۰ دلاری امسال را افزایش بدهد چون ۴۵۰۰۰ دلاری امسال با ۳۵۰۰۰ دلاری سال دیگر هم قیمت می شود.

با تحویل دیرتر ارزانتر ها آقای ماسک همچنین امیدوار است که بتواند قیمت باتریها را در کارخانه اش ارزانتر بکند که روی ارزانترها ضرر نکند.

تسلا در حال عبور از دویست هزار ماشین تولید شده است که دیگر یک ماشین ساز بالغ محسوب خواهد شد و بهمین علت دیگر شامل تخفیفات دولت نمیشود و تسلا ۳ نیز پرفروشترین مدل ماشین ساخت امریکا محسوب میشود که تا بحال یکصدهزار ساخته و‌تحویل داده.

آقای ماسک پس از پرداختن بیست میلیون دلار جریمه از حساب شخصی دارد بدنبال رییس هییت مدیره برای تسلا میگردد که دیگر با بازار سهام شوخی نکند و‌ توییت بیخودی به بازار بورس نفرستد.