چه کسی ماشین را اختراع کرد؟ Who Invented the Car

امریکاییها مثلی دارند که وقتی در یک حادثه رانندگی که جلوی چشم شما اتفاق افتاده دو طرف قضیه دو‌ داستان مختلف درباره نحوه تصادف را به شما می گویند در حقانیت تاریخ شک می کنید.

چند روز پیش تصمیم گرفتم که بدنبال کشف حقیقت رفته و مخترع واقعی اتومبیل را پیدا کنم.

در بچگی در ایران بما می گفتند فورد ماشین را در ۱۹۰۳ اختراع کرده.

بعد که بزرگتر شدیم بما گفتند که کارل بنز در ۱۸۸۶ ماشین سه چرخه اش را ساخته.

کمی عاقلتر که شدیم و اهل تحقیق شدیم دیدیم که آقای دایملر سه ماه بعد از بنز اولین ماشین چهار چرخه احتراق داخلی را می سازد. حالا سه چرخه را باید اولین بدانیم یا چهار چرخه را؟

حالا کمی از آنهم فراتر برویم. ماشین بخار و برقی قبل از ماشین احتراق داخلی وجود داشته اند. چرا ما اختراع ماشین بنزینی را بعنوان اختراع ماشین می شناسیم؟ چون در نهایت پیروز شده؟ حالا اگر تا پنجاه سال دیگر ماشینهای برقی پیروز شدند چی؟ آیا نام مخترع ماشین را به رابرت اندرسون که در سال ۱۸۳۲ اولین ماشین برقی را ساخت عوض می کنیم؟ اگر ماشینهای سوخت هیدروژنی پیروز شدند چی؟ بالاخره آنها کمی با ماشینهای بخار شباهت دارند پس چطور است که نیکولاس کوگنو مخترع اولین وسیله ای که با بخار در ۱۷۷۰ حرکت کرد و یک ارابه توپ بر بود را بعنوان مخترع ماشین بشناسیم؟

باورتان می شود که در سال ۱۹۰۰ تعداد ماشینهای برقی از ماشینهای بخار و بنزینی بیشتر بوده ولی از کالسکه اسبی کمتر؟

صحبت اسب شد می دانید که در همان سالهای ۱۹۰۰ پاک کردن پشکل اسبها و اسبهای مرده از خیابانها جزو معضلات آنزمان بوده. وجود مگس و حشرات بخاطر پشکل اسبها و بوی آنها خود مشکل دیگری بوده و شاش اسبها که اصلا قابل جمع آوری نبوده و‌متجاوز از ده الی بیست لیتر برای هر اسب بوده.

همه در ۱۹۰۳ فکر می کردند که با وجود ماشین بنزینی دیگر مشکلهای زیست محیطی از بین خواهند رفت.

بله آن مشکلها از بین رفتند ولی اکنون می دانیم که مشکل ماشینهای احتراق داخلی هم کم نیستند.

بوی پشکل اسب نیست ولی بوی دود ماشین هست، مرضهای حاصل از مگسها نیست ولی سرطانها و حمله قلبی ها و طوفانها و سیلهای عجیب و غریب و بی سابقه هست.

سئوال اینستکه صد سال دیگر در مورد ماشینهای برقی چه خواهیم گفت؟ در مورد استخراج کبالت توسط کودکان کنگویی که در باتریهای لیتیم یونی استفاده می شوند چه قضاوتی خواهیم کرد؟

ماشین بنزینی از زمان اختراع در ۱۸۸۶ تا همگانی شدن در ۱۹۰۳ تا ۱۹۲۰ که ماشینهای فورد مجهز به استارتر الکتریکی شدند وسیله ای برای شکستن انگشتان و مچ و دست در زمان هندل زدن بودند. اختراع استارتر الکتریکی جهش بزرگی در استفاده از ماشین بخصوص برای زنان شد.

جان کلام اینکه اختراع ماشین قرنها طول کشید.

از اختراع چرخ تا استارتر، کلاچ، دنده، برف پاک کن، کمربند، اربگ، توربو، سوپرشاژر، فنربندی، موتور بخار، موتور برقی، موتور بنزینی، موتور دیزلی، موتور وانکل، راهنما، گیربکس، چراغ زنون و حتی آنهایی که ما دوست داریم بعنوان مخترع بشناسیم بیشتر یک جمع آوری کننده یا (Integrator) بوده اند.

در مورد برادران رایت آنها نه هواپیما را اختراع کردند نه موتور هواپیما را.

گلایدر قبلا وجود داشت موتور بنزینی هم وجود داشت ولی آنها از آلیاژهای سبکتر برای ساخت موتور آن استفاده کردند.

شهپر هواپیما و ملخ تنها اختراع آنها بود که شهپر آنها هم امروز به شکل دیگری درآمده و فقط ملخ هواپیما هنوز هم به همانصورت اولیه استفاده می شود.. اینکه بگوییم برادران رایت هواپیما را اختراع کردند خیلی صحیح نیست.

حالا بالاخره مخترع ماشین بنظر شما چه کسی است؟

در مورد ماشین برقی چه کسی بیشترین خدمت را به توسعه ماشین برقی کرده؟

رابرت اندرسون سازنده اولین یا جنرال موتورز برای ساخت EV-1 در دهه آخر قرن بیستم یا مارتین ابرهارد موسس تسلا یا ایلان ماسک مدیرعامل فعلی تسلا؟

شاید دنیا اسم ایلان ماسک را مترادف با ماشین برقی بشناسد همانطور که فورد را مترادف با ماشین بنزینی می شناسد در حالیکه هیچیک مخترع نبودند.