آینده اتومبیل The Automobile’s Future

چندی پیش یکی از دوستان که دارای بنزهای S, CLS, و SL بود هرسه ماشین را فروخت و موقع تمدید گواهینامه هم گواهینامه خود را تمدید نکرد. او شش ماه است که فقط با اوبر باینطرف و آنطرف می رود. این باید زنگ خطری برای اتومبیل سازان جهان باشد که یکی از بهترین مشتریان خود را از دست دادند. و صد البته نه به تسلا بلکه به اوبر.

اوبر قیمت جواز تاکسی را که در سراسر جهان بالا بود دارد به عدد صفر نزدیک می کند.
ماشینهای کرایه ای هم که در تمام فرودگاههای جهان جزو‌ ارکان اصلی فرودگاه بودند دارند کم کم با اوبرها عوض می شوند.

امروزه در شهرهای اصلی امریکا شما می توانید ماشینهای کرایه ای را که در نقاطی در شهر پارک شده اند با کردیت کارت خود درشان را باز و پس از استفاده در نقطه دیگری درشان را با کردیت کارت قفل و پی کار خود بروید و بابت ساعتهای استفاده شده پول بدهید.

ماشین فراری دارید و‌گاهی هوس لامبورگینی می کنید؟ کلوپهایی هستند که می توانید برای یک یا چند روز فراری خود را با یک لامبورگینی تعویض کنید یا حتی فراری خود را اجاره بدهید.

شما امروزه می توانید هندا اکورد خود را ماهی ۵۰۰ دلار اجاره بدهید ولی نگهداری و بنزین زدنش با شماست و هر ماشینی را می توانید اجاره بدهید.

امروزه نه تنها میتوانید یک ماشین نو را برای دوسال یا بیشتر اجاره کنید بلکه میتوانید ماهی یک ماشین نسبتا نو‌سوار بشوید و اجاره آنرا بدهید.

دهها شرکت نه تنها در حال طراحی و تست اوبر خودران هستند بلکه چندین شرکت در حال طراحی هلی اوبر خودران هستند.

در سان فرانسیسکو از اسکوتر الکتریکی اجاره ای تا دوچرخه برقی اجاره ای و روروئک اجاره ای در شهر می توانید پیدا کنید.

فرزندان دوستان من در نیویورک و سان فرانسیسکو ماشین ندارند در حالیکه کلکسیون ماشینهای کوچک دارند و اگر اراده کنند می توانند هر ماشینی را داشته باشند.

از دو فرزند ماشین بازی چون من یکی به ماشین بی علاقه نیست ولی آن یکی اصلا برایش فرقی نمیکند. در مقابل سوال کدام را ترجیح می دهی من ضبط کنم ماشینت یا آیفون را هر دو حاضرند از ماشین بگذرند.

سیستمهایی که باعث حرف زدن ماشینها با یکدیگر و جلوگیری از تصادف می شوند در حال طراحی شدن هستند و‌در آینده هیچ ماشینی نه اسقاط می شود و نه در تصادف از بین می رود.

تمام اینها خبر بد برای ماشین سازان است زیر فروش آنها را پایین می برد و فروش پر سود لوازم بدنه را از بین می برد.

بیزنس صافکاری نیز به بیزنس اگزوز سازی پس از همه گیر شدن ماشینهای الکتریکی و مغازه های عکاسی پس از اختراع دوربینهای دیجیتال خواهد پیوست.

متاسفانه چون عطش جوانان ایران به مسائل ماشینی فرصت فروکش کردن پیدا نکرده با این پدیده روبرو‌هستیم که ما مدتها در صف انتظار یک سواری جالب در دیزنی لند ایستاده ایم ولی قبل از اینکه نوبت ما بشود دارند آن سواری را به کل عوض یا تعطیل می کنند!

خبر خوش اینستکه به همان اندازه که از جهان در این موارد عقب افتاده ایم بهمان قدر نیز ماشینهای خودران برای رسیدن بما تاخیر خواهند داشت چون قابل پروگرام شدن برای ترافیک بی نظم ایران نیستند و هنوز با ماشین برقی هم به علت آپارتمان نشینی خیلی فاصله داریم.

شرکتهای معادل اوبر در ایران خیلی زود جا افتادند حالا اینکه اگر نو آوریهای دیگر هم زود جا می افتند یا خیر هیچکس نمیداند.

دلم می خواست که نسلی که در اوائل قرن بیستم و شروع ماشین سازی فورد با همین مسئله تغییر بزرگ از کالسکه به ماشین برخورد نموده بود خاطرات خود را می نوشت که ما هم بخوانیم و بدانیم که بر آنها چه گذشت که بدانیم بر ما چه خواهد گذشت. شاید بتوانم سرچ کرده و پیدا کنم.

من که شخصا از تغییرات فعلی خوشحال هستم و‌ از استفاده کنندگان اوبر و تسلا هستم و ماشینهای خودران هم عملی شدنشان به زمان پس رفتن رانندگی من خواهد خورد که عالیست ولی برای جوانانی که هنوز می خواهند با دنده و کلاچ بازی کنند ممکنست امکانات محدود و‌محدودتر بشود و آنها باید دنبال سرگرمی دیگری باشند.

یکی از تکنولوژیهای جدید که میتواند صنایع جدیدی را برای اتومبیل خلق کند و سرگرمی جدید جوانان بشود چاپگرهای سه بعدی هستند.

مجسم کنید که اگر عشق طراحی دارید خودتان پشت کامپیوتر نشسته و‌ماشین مورد علاقه خودرا طراحی کرده و آنرا در چاپگر محل بصورت سه بعدی ساخته و‌بعد آنرا ساخته و با موتورهای موجود یا موتور برقی و باتری مجهز می کنید.

یعنی هر کس میتواند ماشین طراحی خودش را سوار شود. می گوید نمیشود؟ باور کنید اتفاق خواهد افتاد.