هفته ماشین در پبل بیچ Auto Week in Pebble Beach

هرساله در هفته ای در اواسط تا اواخر ماه آگست منطقه پبل بیچ در شهرستان مانته ری ایالت کالیفرنیا محل اجتماع گرانترین ماشینهای جهان که از سراسر جهان با هواپیما و تریلی و روی چرخهای خود به این محل آمده اند می شود.

از قدیمی ترین تا جدیدترین همه در اینجا حضور دارند. قیمت مجموع ماشینها از یک میلیارد دلار فراتر است.

بسیاری از شرکتهای اتومبیلسازی ماشینهای جدید خود را در این گردهمایی رونمایی می کنند.

دیدن مدیر عامل سازندگان اتومبیل، قهرمانان اتومبیلرانی، طراحان معروف اتومبیل، اتومبیل داران سرشناس در این نمایشگاه چیز عجیبی نیست. فقط شاید دیدن ایلان ماسک عجیب باشد چو ن او آمده که همه اینها را بیکار کند و بسیاری به خونش تشنه اند.

هفته از دوشنبه با ورود افراد شکل می گیرد و در هتل های مختلف برنامه های مختلفی برای سرگرمی این عده هست. کم کم ماشینهای شهر زیباتر و زیباتر می شوند.

در روز جمعه مسابقه ماشینهای قدیمی برگزار می شود که بلیط آن سی دلاری است.

در روز شنبه کنکورسو ‌ایتالیانو انجام میشود که از ۱۹۸۵ انجام می شده و متعلق به ماشینهای ایتالیایی است که بهترین ها انتخاب می شوند و من چند سال فراری ۴۵۶ را فقط نشان می دادم ولی یکبار در مسابقه زیبایی که پنجاه دلار خرج دارد شرکت دادم و در کلاس ۴۵۶ ها اول شدم. بلیط این روز ۱۸۰ دلار است.

این برنامه را مهمان سام نوروزی منخصص شماره یک هایپر کار و سوپر کار و بسیاری از ماشینهای کلاسیک بودم. وی چند سالی است که تمام هفته را در این منطقه می گذراند. سام بنظر من ویکیپدیای ماشین است. وی از کودکی مقالات مرا می خوانده والان شاگردی است که از استاد بهتر است. بهر حال او این روزها بعنوان خبرنگار مجانا می آید و برای منهم بلیط گرفت.

جالبتر از این برنامه که برای من تقریبا تمام ماشینهایش تکراری هستند برنامه ای است که در عصر همانروز در Cannery Row انجام می شود و ماشینهای جدید هایپر کار وسوپر کار به نمایش در می آیند. اینجا خیابانی شصت ساله است که در قدیم بیشتر کارخانجات مواد غذایی که بصورت قوطی حلبی can عرضه می شدند بوده ولی الان محل رستورانها و فروش چیزهای تزیینی و سوغاتی می باشد.

اینجا را برای اولین بار می آمدم و برایم بهترین قسمت بود.

دهها هایپر کار و سوپر کار پارک شده و مردم به تماشایشان می آمدند. در میان آنها با یک آقای ایرانی آشنا شدیم بنام سعید سالاری یا Sy Salari که شرکتی بنام Creative 3 Bespoke دارد که مانند منصوری در مقیاس کوچکتر عمل می کند و در ایالت آریزونا می باشد. یک رولز رویس کروکی کار شرکت وی در آنجا پارک بود.

در اینجا دیگر بوگاتی و اونتادور و فراری و فورد جی تی و کونیک زگ و همه چیز دیگر در حال نمایش بود و حال و هوای خوبی داشت.

سام می گفت برگزار کننده این قسمت یک آقای ایرانی است.

ساعت هشت از اینجا برگشتم و‌ با توجه به راه بندان دو ساعت بعد به خانه رسیدم که دوباره صبح زود بلند شده و همین مسیر را برگشته و ایندفعه عازم کنکور الگانس بشوم.

بلیط اینروز حدود ۳۰۰ دلار است که استیگ چند بلیط مجانی داشت و به من هم داد.
خلاصه دوستان خوب باعث ۵۰۰ دلار صرفه جویی شدند.

روز دوم را با بوگاتی دیو شروع کردیم. در مقاله دیگری بنام آینده اتومبیل در این مورد خواهم نوشت.

بهترین قسمت این نمایشگاه ماشینهای تازه به بازار آمده و ماشینهای مفهومی هستند.

در تازه به بازار آمده ها بنز جی ۲۰۱۹ را تست درایو کردم و در قسمت ماشینهای مفهومی بالاخره پورشه الکتریکی تیکان بر وزن پیکان را دیدم. چیز عجیب و غریبی از نظر قیافه نبود. آئودی الکتریکی هم بود ولی با قیافه غیر عادی. ماشین سوپر اسپرت W ساخت دوبی هم جلب نظر می کرد. ما کجا و‌آنها کجا؟

بوگاتی، بنز، اینفینیتی، لکسس، بنتلی، ولوو و پلستار ماشین الکتریکی چینی که مال جیلی و‌هم شکل ولوو هست در این نمایشگاه حضور داشتند.

در قسمت ماشینهای قدیمی به علت اینکه باید با دوستی بر میگشتم فقط یک دور سریع زدیم و‌ قسمت ماشینهای سیتروئن و کادیلاک کروکی ۱۹۵۳ که آیزنهاور در آن در روز قسم سوار شده بود دیدیم و برگشتیم.

کنکورد الگانس یا مسابقه ظرافت حکم جایزه اسکار را در قسمت اتومبیلها دارد. پولدارترین کلکسیونرهای اتومبیل، زیباترین انومبیلها همه و‌همه در این روز و در این مکان حضور دارند.

یک آلفا رومئوی ۸C ۱۹۳۷ ستاره این شو شد و یک فراری GTO ۱۹۶۲ به نزدیک به ۵۰ میلیون دلار در حراجی های جانبی به فروش رفت.