فرمول لیزینگ Leasing Formula

برای آن عده از دوستانی که گفتند فرمول لیزینگ در اینستاگرام بهم خورده بوده دوباره فرمول را می نویسم.

باز هم بگویم چیزی که در ایران متأسفانه به عنوان لیزینگ خوانده می شود در واقع فاینانسینگ یا گرفتن وام خودرو است و ربطی به لیزینگ که به معنای اجاره است ندارد.

لیزینگ یا به قول آمریکایی ها لیسینگ در امریکا در ساختمان می شود اجاره ساختمان برای زمان مشخص. در ماشین هم معنایش همین است ولی چون ماشین مستهلک می شود فرمول خاص خود را دارد. قبل از فرمول چند تعریف را بنویسم.

Balance (بالانس): بدهکاری پس از پیش پرداخت

Residual (باقیمانده): ارزش ماشین پس از دوره ی لیس

Period (دوره): مدت زمان لیس به ماه

Money factor: نرخ بهره ی لیس که در واقع عدد نرخ بهره تقسیم بر ۲۴۰۰ است

A=(Balance – Residual) / Period

B=(Balance + Residual) / Money Factor

Lease=(A+B) x 1.10    اگر مالیات ده درصد باشد

مثال:

می خواهیم یک رنجرور یکصد هزار دلاری را سه ساله اجاره کنیم. قیمت آن ۱۰۰۰۰۰ دلار است و سازنده عقیده دارد که پس از سه سال قیمت آن به ۶۰۰۰۰ دلار می رسد. پیش قسط ما ۴۰۰۰ دلار است و نرخ بهره ی روز ۴٫۸ درصد می باشد و مالیات منطقه ده درصد می باشد.

A=(96000-60000) / 36 = 1000

B=(96000+60000) x 4.8 / 2400 = 312

Lease=(1000+312) x 1.10 = 1443 / Month

پس قسط این ماشین می شود ۱۴۴۳٫

چگونه می توانیم آن را کمتر بکنیم؟ قیمت شروع کمتر، پیش قسط بیشتر، نرخ بهره ی پائین تر، قیمت باقیمانده بیشتر.

حالا فقط برای مثال اجازه بدهید که پول اجاره ی ماهانه این ماشین را با ماشین دیگری که قیمت باقیمانده ی بالاتری بخاطر بازار بهتر دارد مقایسه کنیم.

فرض کنیم یک مرسدس S کلاس ۱۰۰۰۰۰  دلاری داریم که بعد از سه سال هنوز ۸۰۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و بقیه اعداد همان است.

A=(96000-80000) / 36 = 445

B=(96000+80000) x 4.8 / 2400 = 352

Lease=(445+352) x 1.10 = 877 / Month

چرا این ماشین آنقدر اجاره اش کمتر از آن یکی شد در حالیکه قیمتشان یکی است؟

مرسدس بنز قرار است بعد از سه سال قیمت فروش بالاتری داشته باشد پس استهلاک کمتری دارد در نتیجه قیمت اجاره اش کمتر می شود.

حالا سؤال این است که سازندگان از کجا می دانند که دو، سه یا چهار سال بعد قیمت ماشین آنها در بازار چقدر است؟ حقیقت این است که آنها باید حدس بزنند. حتی مدیریت فعلی که می داند یک سال دیگر قرار است بازنشسته بشود می تواند اعداد سه سال دیگر را زیادی بزرگ کند که نرخ اجاره پائین بیاید و تعداد اجاره (مانند فروش حساب می شود) زیاد بشود و بگذارد رئیس بعدی با مشکل ماشین های برگشتی دسته و پنجه نرم کند.

چند مثال:

۱- موقع پس دادن رنجرور شده و قیمت بازار با قیمت باقیمانده شما برابر است چه کار می کنید؟ انتخاب دارید که ماشین را پس بدهید یا بخرید.

۲- موقع پس دادن رنجرور شده و قیمت بازار پائین تر از قیمت باقیمانده شما است. چه کار می کنید؟  ماشین را نمی خرید و پس می دهید.

موقع پس دادن قیمت بازار بالاتر از قیمت باقیمانده است. ماشین را به قیمت باقیمانده می خرید و اگر لازم نداشتید آن را در بازار به قیمت بازار فروخته و سود می کنید.

باید اضافه کنم که در قراردادهای اجاره شما یا اجازه دارید سالی ده هزار مایل (۱۶۰۰۰ کیلومتر) رانندگی کنید یا دوازده هزار مایل (۱۹۲۰۰ کیلومتر) و یا پانزده هزار مایل (۲۴۰۰۰ مایل) قیمت باقیمانده برای استفاده از کیلومترهای بیشتر پائین تر است و در نتیجه نرخ اجاره ماهانه شما بالا می رود.

پس هر چه ماشین پر استهلاک تر بخرید پول اجاره تان بالا می رود و هرچه از ماشین بیشتر استفاده کنید هم همینطور.

حالا اگر گفتید سالی ۱۵۰۰۰ مایل استفاده می کنید و روز آخر معلوم شد که هزار مایل اضافه استفاده کرده اید چی؟ در آن صورت جریمه از قبل اعلام شده ای مثلاً مایلی سی سنت به شما تعلق می گیرد.