ماشین های نازنازی The Sissy Cars

نمی دانم که اگر قرار بود که مردم از رولز رویس و بنتلی و فراری و لمبرگینی به اندازه ماشین های پراید و سمند کار می کشیدند آیا این ماشین ها کارشان به ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر می کشید یا خیر؟ این ماشین های نازنازی گاه پنج دست می گردند ولی ۵۰۰۰ کیلومتر راه نمی روند چون همه ترجیح می دهند که آنها را در گاراژ نگاه دارند و فقط روزهای آفتابی با حرارت معتدل آنها را بیرون ببرند. فراری ۴۵۶M بنده که در نُه سال فقط ۸۰۰۰ کیلومتر راه رفت بالاخره طاقت نیاورد و یکباره آلترناتور، کمک های عقب،‌ کامپیوتر صندلی، چرم های داشبرد،‌ چرم های داخل سقف همه و همه به هم ریختند و ۱۴۰۰۰ دلار خرج روی دستم گذاشتند برای ماشینی که به زحمت ۶۵۰۰۰ کیلومتر راه رفته.

یک مشکل جالب دیگر در مدل های فراری از ۳۴۸ تا به حال از موادی برای پوشش کلیدها،‌ دستگیره ها،‌ کنسول و‌ هواکش ها استفاده شده که بلا استثناء ۵ سال بعد تبدیل به مواد چسبنده شده که بسیار بی ریخت نیز می شود و با فشار انگشت بر روی آنها اثر انگشتتان باقی می ماند. برای درست کردن این مشکل یک نفر در نیویورک این قطعات را گرفته و این پوشش را برداشته و آنها را درست می کند.

دستمزد وی برای انجام کامل یک ماشین حدود ۱۵۰۰ دلار و دستمزد باز و بسته کردن این قطعات نیز ۵۰۰ دلار می باشد.

اگر کارخانه پیکان چنین مشکلی را پس از بیست سال حل نکرده بود می گفتیم پیکان است دیگر ولی از کارخانه فراری انتظار بیشتری می رود.

با یک مکانیک با تجربه فراری صحبت می کردم می گفت که چون اکثر ماشین های قبلی فراری و فعلی لمبرگینی دست ساز می باشند بین دو ماشین یک مدل مال یک سال می تواند اختلاف زیادی بر اساس شانس وجود داشته باشد و می گفت یک مشتری اش که فراری ۳۰۸ قدیمی دارد تا بحال ۲۲۰۰۰۰ کیلومتر راه رفته و هر روز سوارش می شود و هیچگاه خراب هم نمی شود و حتی کلاچش هم تا بحال عوض نشده و در مقابل یک فراری ۵۵۰ که خیلی جدیدتر از ۳۰۸ است مرتب خراب است.

از شروع فراری ۳۶۰ که کارخانه فراری هم مانند بسیاری از کارخانجات بزرگ به دستگاه و ماشین ها روی آورده و کمتر کاردستی می کند ماشین ها قابل اطمینان تر شده اند.

بهرحال اگر فراری پنجاه ساله بسیار سالمی را می بینید یا رولز رویس ۸۰ ساله سالم علت اینستکه اینها راه نرفته اند و بارکشی نکرده اند و اکثر این قبیل ماشین ها کیلومترشان پس از چندین دهه هنوز به ۵۰۰۰۰ کیلومتر هم نمی رسد و فراری ۴۵۶ من با ۶۳۰۰۰ کیلومتر زیاد کارکرده محسوب می شود.

باز هم به قول مکانیک مجرب فراری می گفت که سرویس های فراری هم زمان دارد و هم کیلومتر یعنی مثلاً فلان قطعه باید هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر یا ۵ سال تعویض بشود و در مورد فراری همیشه زمان باعث تعویض قطعات می شود نه کیلومتر.مثلاً تسمه سوپاپ ها هر ۷۵۰۰ کیلومتر یا سه سال باید تعویض بشود. در حالیکه این تسمه در تویوتا در بسته مهر و موم شده که هوا وارد آن نمی شود عرضه می شود، تسمه فراری بصورت یک تسمه باز تحویل می شود که ممکن است سه سال در انباری خوابیده باشد و هنگامیکه آن را نصب می کنید زمان تعویض مجدد آن باشد!!

 

چند وقت پس از انتشار مقاله ماشین های نازنازی مقاله ای در یکی از مجلات ماشینی در شماره آگوست ۲۰۱۴ نظرم را جلب کرد که خلاصه ی آن را به این مقاله اضافه می کنم.

مخارج نگهداری یک ابر ماشین در روی جاده یا حداقل در داخل گاراژ چقدر است؟

اگر روی کاغذ محاسبه کنید داشتن یک ابر ماشین دست دوم می ارزد، عملکرد فوق العاده، قیافه فوق العاده ولی ارزانتر از یک ماشین نوی لوکس و قوی نوبت هم لازم نیست بایستید. اما – سورپرایز! خرید چنین ماشین دست دومی نصف خسارت است!

قیمت قطعات این ماشین ها اصلاً ارزان نیست و حتی بعضی وقت ها گیر نمی آید و باید مخصوص شما ساخته بشود و این سوپرماشین ها کلاً برای نگهداری آسان ساخته نشده اند و کاری که روی ماشین تویوتای مادرتان یک بعدازظهر وقت می برد در یک مک لارن ۵ روز وقت خواهد برد. ما از مکانیک ها و صاحبان آمار گرفتیم تا مسئله روشن تر بشود.

اگر شما یک فراری Enzo دارید سعی کنید که مدرک سرویس و تعمیر تمام کارهای انجام شده روی ماشین را داشته باشید زیرا اگر نداشته باشید ماشین خیلی کمتر از قیمت ممکن فروش خواهد رفت.

در موقع سرویس انزو باید ترمزهای فیبرکربنی ۶۰۰۰ دلاری آن را بپوشانید زیرا روغن ترمز یا هر روغنی می تواند آن را از مدار خارج کند و ۶۰۰۰ دلار به شما بابت تعویض ترمز خسارت بزند.

اگر در هنگام روشن کردن موتور ۶۰۰۰۰ دلاری انزو در کاپوت را خوب نبسته باشید از آنجا که فیبر کربن بدنه دچار انبساط می شود دیگر در کاپوت تا سرد شدن موتور بسته نخواهد شد.

تعمیرکار فراری باید برای تعمیر انزو یک جک قیچی مانند بقیمت ده هزار دلار ابتیاع کند. این جک در مدلهای دیگر فراری مثل لافراری قابل استفاده نیست.

سرویس های دوره ای انزو:

  • سرویس ۱۵۰۰۰ مایل برای تعویض روغن و فیلتر (یکی دو هزار دلار)

سرویس ۳۰۰۰۰ مایل برای تعویض شمع ها، زنجیر سوپاپ و موتور باید خرج بشود (۵ تا ۱۰ هزار دلار)

  • سرویس ۱۵ سال: کشنده کمربندها باید تعویض بشوند برای افزودن روغن پس از خالی کردن روغن
  • ۸ لیتر روغن بریزید و موتور را در حالت درجا بگذارید که گرم شود.
  • موتور را در دور ۴۰۰۰ برای دو دقیقه نگاه دارید.
  • یک لیتر یک لیتر روغن را اضافه کنید تا به ۱۲ لیتر برسید.

مک لارن

مخارج نگهداری سالیانه یک مک لارن F1  ۳۰۰۰۰ دلار می باشد تعویض روغن ۸۰۰۰ دلار است. بهتر است که این سرویس ها در مقر کارخانه در انگلیس انجام شود. آقای رلف لورن سه مک لارن F1 خود را برای سرویس به آنجا می فرستد. آن لباس گرانی که مارک پولو را دارد اینگونه مخارج را می پردازد به قول مکانیک آقای رلف لورن قیمت ماشین سریعتر از مخارج آن بالا می رود. قیمت لاستیک های مک لارن F1 حلقه ای ۳۰۰۰ دلار است. سرویس ماشین حدود شش هفته در داخل تعمیرگاه طول می کشد حمل هوایی از محل حمل تا کارخانه ده روز و ۷ هفته با کشتی می باشد.

پورشه کاررا جی تی

این ماشین ده سیلندر VIO تعویض روغنش هر ۱۵۰۰۰ مایل است که منطقی می باشد. تنظیم سوپاپ هر ۳۰۰۰۰ مایل یکی از ارزانترین سرویس هاست که ۳۰۰۰ دلار خرج دارد. تعویض روغن که به چهار رمپ ۱۱۰۰ دلاری برای رفتن ماشین روی جک احتیاج دارد. دو فیلتر روغن و یک تصفیه فلزی ۶۸۰۰۰ دلار شما را عقب خواهد انداخت.

تعویض کلاچ سرامیکی ۲۵۰۰۰ دلار و تعویض ترمزها ۳۰۰۰۰ دلار و برای تعمیر موتور تعمیرگاه باید ۱۸۰۰۰ دلار پول میز لازم و دستگاه های نگاهدارنده را بدهد. باتری این ماشین پس از نصب بسیار مشکل درمی آید برای همین یک شارژر مجانی به خریداران داده می شود. برای سفت کردن چرخ های کاررا جی تی یک دستگاه تورک متر مخصوص هست که تنها پیچ نگاهدارنده چرخ را سفت می کند قیمت این آچار ۲۶۰۰ دلار است.

مخزن سوخت بعضی از این ابرماشین ها از نوع مسابقه ای است که از سلول های کوچک تشکیل شده و هر پنج سال هم باید تعویض بشوند. چنین تعویضی در فراری F40 و جگوار XJ220 حدود ۲۰۰۰۰ دلار خرج دارد.

برای فراری F430 خود PINION (چرخ دنده جناحی) و رینگ می خواهید؟ نمایندگی ۲۶۰۰۰ دلار می خواهد و می خواهد تمام ترانسل آکسل را به شما بفروشد در صورتیکه خودش کلیه دنده های بدون پوسته را ۶۰۰۰ دلار می خرد.

جگوار XJ220 از یک سیستم اخصاصی دیاگ قدیمی ZYTEK بهره می برد که با نرم افزار MS-DOS1 کار می کند. سیستم دیاگ لمبرگینی یک لپ تاپ ۲۵۰۰۰ دلاری است که بدون آن نمی توانید کلاچ را در مورسیه لاگو عوض نمایید.

اگر یکی از سیصد SUV های لمبرگینی به نام CM002 را دارید خبر خوش اینستکه پیرلی دوباره لاستیک مورد نیاز شما را می سازد. قیمت پنج حلقه با تخفیف فقط ۱۵۰۰۰ دلار می باشد.

در این میان فورد جی تی ۱۵۰۰۰۰ دلاری با تعویض روغن ۵۰۰ دلاری نرخ بسیار خوبی دارد.

وقتی من نوشتم ماشین های نازنازی همین منظورم بود. ماشین هایی که راه نمی روند و خراب هم می شوند و خرج تعمیرشان هم بالاست.

زیرا در موقع طراحی سهولت نگهداری و تعمیر در آنها منظور نشده و فقط هدف بوجود آوردن یک ماشین زیبای سریع بوده. وقتی کسی یک میلیون دلار برای خرید یک ماشین خرج می کند لابد دیگر ۲۰۰۰۰ دلار پول تعمیر و تعویض برایش مهم نیست.

البته نمی توان به یک نوع دیگر هم به این مسئله نگاه کرد. این کارخانجات با ساخت ماشین های نازنازی در واقع می خواهند فقرا را از خرید اینگونه ماشین ها برحذر کنند. مجسم کنید که اگر یک فراری دست دوم فقط یکصد هزار دلار بود و بعد کیفیت لکسس و تویوتا را داشت آدم بالاخره با قرض هرجور شده صدهزار دلار را جور می کرد و به باشگاه میلیونرها می پیوست ولی عدم اطلاع از اینکه این ماشین یکصد هزار دلاری سالی چقدر خرج خواهد داشت می تواند تعداد زیادی از میلیونرهای قلابی را از مدار خارج کند و فقط میلیونرهای واقعی را جلب نماید.