دوچرخه های برقی Electric Bicycles

یکی از دوستان اخیراً خواسته بود که مقاله دوچرخه های برقی قبلی را با نام “فراری بعدی من دوچرخه الکتریکی شد” مجدداً در سایت جدید بگذارم. دیدم بهتر است که علاوه بر آن مقاله جدیدی نیز بگذارم و تجربیات جدیدم را نیز به آن اضافه کنم.

دوچرخه های برقی نیز به سرعت دارند می آیند و اخیراً در شانگهای دوچرخه و موتورسیکلت های برقی زیادی را در خیابان ها دیدم و بنظرم می رسید که نود درصد موتورسیکلت های موجود در خیابان ها برقی بودند.

دوچرخه برقی من که دیروز آنرا فروختم ۵۰۰ وات بود که می شود حدود ۰٫۶۸ قوه اسب که هر خیابانی را بدون کمک پا زدن من می توانست طی کند. تجربیات اخیرم در دوچرخه سواری آفرود نشان داد که اگرچه در خیابان آسفالته مشکلی وجود نداشت ولی در آفرود و بعضی سربالائی ها و خاک و سنگ در سربالائی ها خودم هم باید حسابی پا می زدم و گاه حتی قدرت من و موتور کافی نبود و دوچرخه به حالت توقف در می آمد.

این دوچرخه های الکتریکی معمولاً در اعداد ۲۵۰W، ۵۰۰W و بندرت ۷۵۰W و ۱۰۰۰W می آیند. نحوه کار آنها اینست که یا موتور در مرکز توپی چرخ HUB قرار دارد و این می تواند چرخ عقب باشد یا چرخ جلو یا هر دو که در آنصورت دوچرخه می شود ۲X2.

موتور در توپی چرخ عقب

این مدل دوچرخه می تواند دنده های خود را داشته باشد و فرض کنید که این موتور در HUB چرخ جلو است و دنده های شما متصل به چرخ عقب. پس شما می توانید با موتور الکتریکی همکاری کنید ولی دنده های شما ربطی به موتور الکتریکی ندارند و موتور الکتریکی شما همیشه فقط در یک دنده است. این نوع موتورها بسیار ساکت و خوب کار می کنند ولی چون از دنده های دوچرخه شما بهره نمی برند در شیب های شدید نمی توانند به کمک شما بیایند. شما می توانید این چرخ ها را جداگانه هم خریداری کنید و با چرخ دوچرخه خود تعویض کنید.

در مدل دیگر موتور الکتریکی به همراه یک چرخنده لاستیکی روی چرخ جلو یا عقب شما نصب می شوند و با تماس با لاستیک ،چرخ جلو یا عقب را در جهت معکوس گردش موتور می چرخانند. این نوع موتور فقط به درد نصب بر روی دوچرخه فعلی شما می خورد و تجربه ای با آنها ندارم و نمی دانم مزایا و معایب آنها چیست؟

در دو مدل گفته شده اضافه وزن یا روی چرخ عقب قرار می گیرد یا جلو که در هر صورت وزن یک طرف دوچرخه را بالا می برد.

در مدل سوم شما موتور را تقریباً در جائی که مرکز پدال های دوچرخه است قرار می دهید پس از نظر وزنی این محل ایده آل است. سپس آنرا با دو خورشیدی و زنجیر به پدال وصل می کنید. حالا شما موتوری دارید که می تواند از دنده های دوچرخه شما نیز استفاده کند و به شما قدرت بیشتری برای صعود از تپه های صعب العبور بدهد.

این نوع نصب ایرادش اینست که مجموعه زنجیر بیشتر و خورشیدهای بیشتر دارد و دارای صدای بالائی است. در مدل HUB ممکنست اطرافیان متوجه نشوند که دوچرخه شما الکتریکی است و خود را جای یک آدم خیلی قوی جا بزنید ولی در مدل سوم دوچرخه صدای زیادی می دهد که کسی شک نخواهد کرد که شما سوار یک دوچرخه الکتریکی هستید.

اخیراً تصمیم گرفتم که بهترین دوچرخه الکتریکی را برای خود بگیرم. بهترین دوچرخه چیست؟ بدنه فیبر کربن (حداقل ۴۰۰۰ دلار) دارای فنر عقب و جلو از مارک FOX یا ROCK SHOX دارای موتوری ۱۰۰۰ واتی یا بیشتر نصب شده در مرکز پدال چرخ. اشکال اینستکه نزدیک ترین دوچرخه به چیزی که می خواستم ۷۵۰۰ قیمت داشت و تازه ۵۰۰W بود و من نمی خواستم آنقدر پول بدهم. بالاخره توانستم یک دوچرخه دست دوم SPECIALIZED فیبر کربن را از دوستی بخرم ۱۱۰۰ دلار، مهندسی کره ای را پیدا کردم که استاد الکتریکی کردن دوچرخه است و او هم ۱۸۰۰ دلار گرفت و یک موتور در محل پدال گذاشت و باتری ها را از تنه آویزان کرد و خلاصه با ۳۰۰۰ دلار صاحب یک دوچرخه استثنائی شدم که حتی با ۷۵۰۰ دلار نمی شود خرید. یک مقایسه کوچک از دوچرخه قبلی ۱۴۰۰ دلاری و دوچرخه فعلی ۳۰۰۰ دلاری.

 

دوچرخه حداکثر برد حداکثر سرعت محل باتری محل موتور وزن دوچرخه وزن عقب وزن جلو قوه اسب وات جنس
PRODECO GENESIS 500 ۴۰ کیلومتر ۴۰ کیلومتر در ساعت روی چرخ عقب توپی عقب ۲۶٫۹ ۱۹٫۲ ۷٫۷ ۰٫۶۸ ۵۰۰ آلومینیوم
SPECIALIZED FSR ۷۰ کیلومتر ۵۰ کیلومتر در ساعت زیر تنه دوچرخه بغل پدال ۲۸٫۷ ۱۳٫۷ ۱۵ ۲٫۷۲ ۲۰۰۰ فیبر کربن

Specialized FSR

برای تعیین حداکثر سرعت و برد یک صبح زود ساعت ۷ از منزل خارج و تا ساعت ۸:۳۰ حداکثر سرعت و مقداری از برد را بدست آوردم. صبح بعدی ساعت ۶:۳۰ از منزل خارج ولی این بار قبل از ۷:۳۰ حداکثر برد دوچرخه را که ۷۰ کیلومتر بود بدست آوردم. اگرچه برای تعیین برد از سطوح نسبتاً مسطح استفاده کردم ولی یک سربالائی نیم مایلی آسفالته با شیب زیاد را نیز با سبک ترین دنده دوچرخه یعنی دنده ۹ و با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت طی کردم. همین مسیر را با دوچرخه قبلی با دنده یک و پا زدن و زیگ زاگ رفتن می توانستم طی کنم. با این دوچرخه دنده یک بمنزله تک چرخ زدن است و خیلی مشکل است که در دنده یک بدون تک چرخ راه بیفتید.

دوچرخه های الکتریکی را از نظر سیستم راه اندازی موتور الکتریکی باید به سه دسته تقسیم کرد. آنهایی که مثل موتورسیکلت گاز می خورند. آنهایی که پدال کمکی pedal assist هستند که شما پا می زنید و دوچرخه هم به شما کمک می کند ولی ظاهراٌ گازی وجود ندارد. این مدل دوچرخه ظاهراً در دوچرخه های کورسی المپیک تا حدودی استفاده شده و باعث شده که اکنون دوچرخه های مسابقه ای کوردوفرانس و المپیک را پرتونگاری کرده که مطمئن بشوند داخل بدنه موتور و باتری نصب نشده است. حتی یک موتور ۲۵۰ واتی می تواند بشما آن قدرت اضافه برای برد را بدهد. مدل سوم با مدل اول یکی است ولی مانند اسنوموبیل گاز آن یک اهرم قوی است.

من مدل مال خودم را که مثل گاز موتورسیکلت است بیشتر دوست دارم و همیشه ترمزهای جلو و عقب را که در امریکا برعکس است برعکس می کنم که می شود همان سیستم ایران و اروپا و با موتورسیکلت نیز همخوانی دارد یعنی ترمز جلو در سمت راست و ترمز عقب در سمت چپ. (در آمریکا ترمز جلو در سمت چپ است و ترمز جلو در سمت راست که برعکس موتورسیکلت است و آدم می تواند قاطی بکند.)