بهشت ماشین دوستان Car Lovers Paradise

اگر شما عاشق ماشین باشید در صورت ممکن احتمالاً‌ می خواهید از این ده نقطه جهان بازدید کنید.

هر کدام از این نقاط به نوع خود برای ماشین دوستان دیدنی هستند. حالا ما آنها را از آخر به اول به ترتیب اهمیت بررسی می کنیم.

۱۰- فیلیپین: فیلیپینی ها با اختراع تاکسی/مینی بوس جیپ نی برای خود یک دیدنی جالب برای گردشگران بوجود آورده اند. اتومبیلهای جیپ جنگ جهانی دوم که با انواع تغییرات تبدیل به چیزی شده اند که فقط شباهت اندکی با جیپ دارند. دیدن این جیپ ها برای من همیشه جالب بود و بالاخره چند سال پیش به زیارتشان نائل شدم.

۹- موناکو: موناکو و پایتختش مونت کارلو بخاطر ثروت زیاد و اقامت و بازنشستگی بسیاری از ماشین دوستان جهان محلی برای تردد گرانترین ماشین های جهان است. سالی یکبار مسابقه فرمول در خیابان های این شهر که یک واقعه چهار روزه است نیز بر اهمیت این شهر می افزاید.

۸- تهران: از نظر رانندگی این شهر همتا ندارد و شاید فقط دهلی نو بتواند با آن کوس رقابت بزند. بهترین قهرمانان فرمول یک نمی توانند یک راننده تاکسی را از تجریش تا بازار بزنند. قاطی بودن ماشین ها و آدم ها و موتورسیکلت ها و همزیستی غیرمسالمت آمیز آنها با هم پدیده ای را بوجود آورده که ایران حتماً‌ باید از آن بعنوان یک جاذبه توریستی استفاده نماید. حیف است که خون سالی بیست یا سی هزار قربانیان رانندگی هدر برود. باید کاری کنیم که اقلاً از آن پولی دربیاید. همانطور که کوبا مردم را به کوبا می کشد که ماشین قراضه های آمریکایی را به آنها نشان بدهد ما نیز باید رانندگی قراضه خود را به نمایش گذاشته و از آن کسب درآمد بنماییم.

۷- دوبی: بهترین ماشین های جهان را هر روز می توان در این شهر مشاهده کرد و ماشین ها فقط حالت موزه ای ندارند. برنامه ۴x4 در صحراهای دوبی که مبتکر آن یک ایرانی بود نیز جذابیت خاص خود را دارد.

۶- لس آنجلس: قبل از پیدایش دوبی شاید لس آنجلس از نظر گونه های ماشین های سوپراسپرت و گران بی نظیر بود ولی دوبی کمی اهمیت لس آنجلس را کم کرد ولی لس آنجلس جائی است که می توانید ماشین های عالی را همراه با بهترین هنرپیشه ها با هم ببینید. وجود موزه پیترسن که در آن از ماشین بتمن با فولکس هربی و ماشین های معروف فیلم های سینمایی را می توان پیدا کرد بر اهمیت لس آنجلس می افزاید. این اولین شهری است که در امریکا در آن اتوبان ساخته شد. هنوز هم اتوبان هایش طویل ترین ولی قدیمی ترین و شاید خراب ترین هستند.

۵- لاس وگاس: انواع لیموزین، کادیلاک، کانتیننتال، رولزرویس،‌ بنز و هر ماشین دیگری را می توانید در این شهر مشاهده کنید. این لیموزین ها کرایه ای هستند و کمتر برای تردد افراد ثروتمند هستند. البته ثروتمندها نیز آنها را کرایه می کنند. وجود کنفرانس های متعدد در طول سال و این لیموزین ها که شرکت کننده ها را به این طرف و آن طرف می برند؛ در ضمن آنچه که ما لیموزین می خوانیم در واقع لموزین است؛ در این شهر به شما امکان می دهد که سریع ترین ماشین های جهان را با چند صد دلار در پیست مسابقه آزمایش نمایید.

۴- ایتالیا: در ایتالیا فراری و لامبورگینی را کمتر در خیابان می بینید و بیشتر فیات ۵۰۰ خواهید دید ولی در شهرهایی مثل مودنا که مقر فراری است می توانید اگر پارتی اتان کلفت باشد کارخانه فراری را ببینید ولی همیشه در بغل کارخانه می توانید آخرین محصولات فراری را تست کرده و با چند صد یورو برای ده دقیقه خود را پولدار ببینید.

۳- مونیخ: کلاً در شهرهای آلمان آخرین ماشین های آلمانی را همیشه در شهر می بینید و در اتوبان ها نیز می توانید سرعت دویست کیلومتر را بدون هراس تجربه کنید ولی در مونیخ همچنان می توانید از موزه ب ام و که شامل موتورسیکلت ها هم می شود دیدن کنید.

۲- اشتوتگارت: در این شهر اگر خوش شانس باشید بنزهای آینده را در حال تست در خیابان ها می بینید ولی مهم تر اینکه موزه مرسدس بنز و پورشه نیز در این شهر می باشند. در موزه مرسدس بنز پیشرفت اتومبیل را از اول تا امروز می توانید نظارت کنید.

۱- نورنبرگ: این شهر جائی است که پیست نوربرگرینگ در آن قرار دارد. تا این ۱۷ کیلومتر را رانندگی نکنید چالش این پیست اتومبیلرانی را نخواهید فهمید. هر سازنده ماشین اسپرت در نهایت می خواهد ماشین خود را در این پیست آزمایش کند و به زمان بهتری از سایرین دست یابد.

۰- کوبا: مقام صفر را به کوبا می دهم که با شصت هزار ماشین قراضه کاری کرده که شما در طول روز نمی توانید به چیزی بجز این ماشین ها فکر کنید. نه این ماشین ها بهترین هستند نه از نظر کلاسیک ارزشی دارند. تنها راهی که می توانستم اهمیت آنرا نشان بدهم و هم به آن مقام اول را ندهم این بود که مقام صفر را به آن بدهم که هم اهمیت آنرا نشان بدهم و هم بگویم که این ماشین ها ارزش ندارند.

حالا که مقام صفر را دادیم اجازه بدهید به شهر ایندیانا پولیس در ایالت ایندیانا مرکز تولد ماشین های NASCAR مقام منهای یک را بدهم. این مسابقات پربیننده ترین مسابقه اتومبیلرانی در امریکا هستند ولی با روحیه ما ایرانی ها جور در نمی آید و چند ساعت در جهت مخالف ساعت چرخیدن سر ما را گیج می آورد. مطمئناً اگر روزی جهت مسابقه را برعکس نمایند یکمرتبه همه تصادف خواهند کرد و تخصص ها همه از بین خواهد رفت.