موتورسیکلت مونش ماموت Munch Mammoth Motorcycles

گرانترین موتورسیکلت جهان که دیگر تولید نمی شود موتورسیکلت مونش ماموت می باشد.

آقای فریدل مونش مکانیک و متخصص موتور که در سال های ۱۹۴۰ میلادی برای کارخانه موتورسیکلت هورکس Horex در قسمت مسابقات کار می کرد ، هنگامی که هورکس در سال ۱۹۵۶ تولید موتورسیکلت را متوقف کرد آقای مونش بقایای کارخانه را خرید و شروع به تولید موتورسیکلت هورکس مدل مسابقه ای کرد.

در سال ۱۹۶۶ آقای مونش سفارشی برای تولید یک موتورسیکلت برای رئیس کلوپ موتورسیکلت ب ام و فرانسه که در مسابقات ساید کار هم شرکت می کرد گرفت برای آن از موتور یک لیتری NSU (سازنده ماشین) استفاده کرد و مشتری حق انتخاب یک، دو و یا چهار کاربراتور را داشت و موتورها به ۴۳ یا ۵۲ اسب تولید می شدند. این موتورها چهار سیلندر بودند و ۲۱۸ کیلو وزن داشتند با سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت که برای زمان خودش عالی بود.

در سال ۱۹۶۸ مونش از موتور ۱۱۷۷ سی سی NSU استفاده کرد که ۸۸ اسب بود (موتور ۱۱۵۰ سی سی ب ام و من در ۲۰۰۱ فقط ۸۵ اسب بود) چون چرخ های پره ای تحمل وزن و قدرت این موتور را نداشتند برای چرخ عقب از رینگ ریخته گری جنس منیزیم استفاده شد ولی چرخ جلو همچنان پره ای باقی ماند. باک بنزین آلومینیومی بود. ترمزها نیز از جنس منیزیم بود. ماموت با وجود استفاده از تمام این فلزات سبک سیصد کیلوگرم وزن داشت. در سال ۱۹۶۸ یک سرمایه گذار امریکایی به نام فلوید کلایمر در کارخانه مونش سرمایه گذاری کرد و موتور را به امریکا وارد کرد تحت نام کلایمر مونش ماموت ۴ (سیلندر) با شمار “ساخته شده طبق یک استاندارد و نه برای قیمت” کلایمر قبل از اینکه تولید جدی شروع بشود مرد.

موتور دست ساز مونش همیشه خیلی گران بود و در سال ۱۹۶۹ حدود ۴۰۰۰ دلار قیمت داشت در حالی که یک ب ام و R69S همانسال ۱۷۰۰ دلار قیمت داشت.

در سال ۱۹۷۳ موتور این موتورسیکلت به انژکتور مجهز شد و قوه اسب آن به ۱۰۰ اسب رسید. بنظر می رسد که کمتر از پانصد موتورسیکلت کلاً ساخته شد. از دارندگان مشهور این موتورسیکلت در امریکا آقای جی لنو می باشد. در ایران تا جائیکه من می دانم دو دستگاه موتورسیکلت مونش ماموت مشکی رنگ وجود داشت یکی متعلق به یک شاطر شیرازی بود که من شخصاً یکبار در حالیکه با موتور یاماهای ۶۵۰ خودم بودم دیدم ،که این اتفاق بین سالهای ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۱ بود. نفر دوم شاه ایران بود که عکسی از وی نیز سوار با موتور ماموت وجود دارد.

اگر کسی از سرنوشت این موتور خبر دارد به بقیه هم بگوید شاید آقای فرهاد علی شعار بزرگترین کلکسیونر موتورسیکلت ایران با پنجاه موتورسیکلت قیمتی آدرس این دو موتور را نیز بداند.