فرق کاسکت اتومبیلرانی و کاسکت موتورسواری Automobile and Motorcycle Helmets Difference

اول از همه ما نفهمیدیم کلمه کاسکت اصالتا کجائیست. کلمهCASKET  انگلیسی به معنی تابوت است یعنی هر کسیکه کاسکت بر سرش می گذارد آخر عاقبتش تابوت است ؟

به هر حال کاسکت یا همان HELMET انگلیسی اگر چه در مدلهای مختلف از کاسکت دوچرخه تا اسکی و موتور تا ماشین ساخته می شود ولی شباهت زیاد کاسکت موتور و ماشین باعث می شود که انسان از خودش بپرسد که آیا واقعا برای کسی که اهل هر دو فن باشد هر دو لازم است؟

ظاهر قضیه که فرق زیادی را نشان نمی دهد. کاسکت اتومبیلرانی دارای دید کمتری نسبت به کاسکت موتورسواری دارد و پنجره دید آن کوچکتر است.

از سوئی دیگر کاسکت ماشین سنگین تر است ، زیرا از نظر ضربه گیری در درجه بالاتری قرار دارد . همچنین کاسکت اتومبیلرانی دارای مواد ضد احتراق در داخل  کاسکت است که به راننده این فرصت کم را می دهد که خود را از مهلکه خارج نماید. از نظر قیمتی کاسکتهای اتومبیلرانی کمی گرانتر هستند و اخیرا کاسکتهای فیبر کربنی کم کم دارند بطور نفوذی وارد بازار میشوند که حسن بزرگشان وزن کمتر آنهاست و در یک کاسکت هر چه وزن بیشتر باشد ، خسارت وارده به گردن که در حالت تصادف باید آنرا تحمل کند بیشتر می شود. کاسکت ایده آل آن بود که حجمش زیاد و وزنش یک گرم باشد.

بهترین کاسکتهای موتورسواری  ARAI و SHOEI  ژاپن هستند

و در اتومبیلرانی SPARCO  و SIMPSON  وARAI  همه خوب هستند،

یک کاسکت موتورسواری به نام شوبرت آلمانی وجوددارد که قسمت جلوی کاسکت نیز باز می شود. کاسکت شوبرت زیبا و گران است ولی دروغ چرا ؟ ما که هنوز ….