بازسازی تویوتای اف جی ۴۰ Restoring Toyota FJ40

خوان دیه گو کایه پدربزرگی داشت که یک تویوتای FJ40 آبی کمرنگ در سال ۱۹۶۸ داشت. او ماشین را برای ۱۴ سال نگاه داشت و بعد آنرا به یکی از اعضای فامیل داد و خود یک مدل ۱۹۸۲ آبی رنگ خرید. بعد از مرگ وی در سال ۲۰۱۰ پسرعموی خوان که تویوتای قدیمی خانواده را بازسازی کرده بود آنرا به خوان و برادرش نلسون نشان داد. خوان می گوید که بعد از دیدن این ماشین به برادرش گفت که ما باید تویوتای پدربزرگمان را بخریم. آنها تویوتای پدربزرگ را از بوگوتای کلمبیا به میامی در آمریکا آوردند و هر روز آنرا سوار می شوند. بعد از مدتی این دو برادر و پسر عمویشان تصمیم گرفتند که تویوتاهای FJ40 بیشتری را بازسازی کنند و در حراجی ها بفروش برسانند. این کار انجام شد و سود خوبی گیرشان آمد و سه پسرعمو که یکی دلال خانه و مسکن بود و دیگری در کار وام و دیگری در کار اینترنت شریک شده و شرکت بازسازی تویوتای FJ را راه انداختند. اینروزها این پسرعموها اف جی های قدیمی را خریده تا جائیکه زنگ زدگی نداشته باشند آنها را بازسازی می کنند و آپشن های جدید هم به آن اضافه می کنند.

کار در واقع از منابع تویوتای اف جی یعنی امریکای لاتین و استرالیا شروع می شود که ماشین های قدیمی خریداری و آماده بازسازی یا استفاده بعنوان قطعات را پیدا می کنند. ماشین های خریداری شده به بوگوتا فرستاده می شوند و در آنجا بازسازی می شوند ولی پایان کار در میامی امریکا انجام می شود.

آنها اول ماشین را کاملاً پیاده می کنند. موتور را بازسازی می کنند فنرها و کمک ها را عوض می کنند کاربراتور نو می گذارند یا ماشین را انژکتوری می نمایند. صندلی های وینبلی را هم تبدیل به چرم می کنند ماشین چهار دنده را پنج دنده می کنند و داخل ماشین پلوتوث می گذارند البته ماشین پنج دنده ده هزار دلار گرانتر است، انژکتوری ۴۵۰۰ دلار گرانتر است البته دنده اتوماتیک هم جزو آپشن ها است هر بازسازی حدود ۹ ماه طول می کشد. قیمت شروع از ۵۵۰۰۰ دلار است و با آپشن ها به ۱۲۰۰۰۰ دلار هم می تواند برسد. پسرعموها امیدوارند که بتوانند سالی صدها ماشین را بازسازی کنند و بعد وارد کار مدل های دیگر هم بشوند.