اولین های اتومبیل Automotive Pioneers

 

اولین گواهینامه رانندگی در ایران

First Driver’s License in Iran

اولین راننده ایرانی که موفق به دریافت گواهینامه شد آقای سیف اله خان می باشد که در تاریخ ٩ مرداد ١٣٠٨ برابر ٣١ ژوئیه ١٩٢٩ موفق به اخذ گواهینامه شد.

اصل گواهینامه در موزه کاخ نیاوران

 

اولین پمپ بنزین ایران

First Gas Station in Iran

اولین ماشین پلیس های ایران 

First Police Cars in Iran

بنز ۱۷۰ که در سال های ۱۹۳۵ (۱۳۱۴) الی ۱۹۵۵ (۱۳۳۴) ساخته شد در شهربانی ایران استفاده شده. سال ساخت ماشین مشخص نیست.

بنز ۶ سیلندر ٢٢٠ اس که در اواسط ١٩۵٣ به بازار عرضه شد پس از چندی به پلیس ایران هم رسید. این عکس احتمالاً متعلق به بعد از ١٩۵۴ (١٣٣۵) می باشد

اولین راننده زن در ایران

First Female Driver in Iran

هلن شه-بنده اولین زنی است که در سال ۱۳۱۹ (۱۹۴۰) در ایران گواهینامه رانندگی خود را گرفت. جالب اینجاست که هم اولین خلبان زن و هم اولین راننده زن در سال ۱۳۱۹ (۱۹۴۰) گواهینامه های خود را گرفته اند.

 

اولین راننده تریلی زن در ایران

First Female Truck Driver in Iran

پری محمدزاده امید اولین راننده تریلی زن در ایران بود. وی متولد سال ۱۳۱۸ (۱۹۳۹) بوده و در سال ۱۳۷۴ (۱۹۹۵) در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

 

 

اولین اتومبیل مونتاژ ایران

First Car Assembled in Iran

اولین اتومبیل مونتاژ ایران یک جیپ ویلیز بود که در سال ۱۳۳۸ (۱۹۵۹) مونتاژ شد.

 

اولین راننده یکدست مسابقات اتومبیلرانی ایران

First One-Hand Car Racing Driver in Iran

اولین راننده یکدست مسابقات اتومبیلرانی ایران آقای امیل شهربانی بود که در اواخر دهه چهل و اوایل دهه پنجاه در مسابقات شرکت می کرد و در بسیاری از مسابقات اول می شد.

 

 

یکی از اولین خودروهای ساخت ایران

One of the First Cars Built in Iran

سال ۱۳۴۳ (۱۹۶۴)

من داریوش بازرگان هستم. متولد مهر ماه ۱۳۳۰ (اکتبر ۱۹۵۱) ساکن آمریکا. من از کودکی به خودرو و ماشین آلات علاقه داشتم. یادم است به دلیل اینکه سن و سالم کم بود و به خاطر جثه کوچکی که داشتم نمی توانستم تصدیق یا همان گواهینامه بگیرم. به همین دلیل هیچ چاره ای نداشتم جز اینکه ساخت یک ماشین را با علاقه آن هم متناسب با قد و قواره خودم آغاز کنم.

(لطفاً مقاله مفصل را در قسمت اولین ها بخوانید)

 

 

ساخت اولین گوکارت در ایران

First Go-kart made in Iran

سال ۱۳۵۰ (۱۹۷۱) بود و من (فرهاد کاشانی) تازه دیپلم گرفته بودم. هدفم فقط خلبان شدن در ایران ار بود و اصلاً قصد دانشگاه رفتن نداشتم و برای کنکور یک دقیقه هم به هیچ کلاسی نرفته بودم. و بعد از اخذ دیپلم هم تمام کتابهای درسی ام را به دور انداختم. اگر در آنروز یک فالگیر به من می گفت که من خلبان هیچ شرکت مسافربری در جهان نخواهم شد و بجای آن سالها در ایران و امریکا به دانشگاه خواهم رفت قطعاً فکر می کردم که آن فالگیر از آینده و پیشگویی هیچ چیز نمی داند.

(لطفاً مقاله مفصل را در قسمت اولین ها بخوانید)

 

 

اولین ماشین موتور عقب، طراحی شده در ایران

First Back-engine Car Designed in Iran

روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ (۱۷ آوریل ۲۰۱۳) شرکت آریا دیزل از روی اولین ماشین ساخت خود که یک ماشین دو نفره تفریحی ساخت مهندس مهرداد سیدکریمی است پرده برداری کرد.

(لطفاً مقاله مفصل را در قسمت اولین ها بخوانید)

 

 

اولین ماشین الکتریکی ساخت یک ایرانی

First Electric Car Made by an Iranian

اولین ماشین الکتریکی ساخت یک ایرانی با تبدیل از موتور بنزینی به الکتریکی توسط دکتر بردیا پزشکی، دکتر الکترونیک از دانشگاه استنفورد می باشد. دکتر پزشکی مدیر عامل شرکت کیام (خیام)، متخصص ساخت IC های نوری-الکترونیک optoelectronic می باشد. وی در سال ٢٠١٣ یک ماشین تریومف اسپیت فایر را تبدیل به ماشین الکتریکی نمود و جواز رفت و آمد آنرا نیز از اداره راهنمایی کالیفرنیا دریافت نمود. برد این ماشین با یک شارژ یکصد کیلومتر می باشد.