اولین ماشین موتور عقب، طراحی شده در ایران First Rear-Engine Car Designed in Iran

روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ (۲۰۱۳) شرکت آریا دیزل از اولین ماشین ساخت خود که یک ماشین دو نفره تفریحی است پرده برداری کرد.

طراحی این ماشین از دو سال قبل و بعد از اجرای پروژه ناموفق ماشین هیبریدی شروع شد که حدود ۱۴ ماه آن مراحل طراحی و تحقیقاتی و مابقی ساخت آن بوده است و این در حالی بود که بعضی از اعضای هیئت مدیره شرکت بخصوص پس از اجرای ناموفق طرح قبلی امید زیادی به این پروژه نداشتند.

از آنجا که من شخصاً به مهندس مهرداد سید کریمی و کارهایش اعتقاد داشتم و گوکارت های ساخته شده توسط وی را آزمایش کرده بودم به ریسک خودم و اینکه اگر این پروژه موفق نشد شخصاً مخارج آن را می پردازم جواز شروع کار را صادر کردم.

مهندس سید کریمی کار خود را با طراحی شاسی شروع کرد و قرار این بود که یک پژوی دست دوم ۲۰۶ را خریده و از موتور آن برای ساخت این اتومبیل استفاده نماید.

طراحی شاسی و دقت ایشان در میزان بودن هر میلیمتر از شاسی باعث شد که این طراحی و ساخت بیشترین زمان را ببرد. پس از ساختن شاسی مراحل نصب موتور، سیستم تعلیق، فرمان و سایر قطعات آغاز شد. هدف این بود که ماشین دارای اربگ باشد که در صورت لزوم برای گرفتن استانداردها برای تولید انبوه بتوان از آن استفاده کرد.

با توجه به موتور ۱۶۰۰ سی سی و وزن ۶۰۰ کیلوگرمی به نظر می رسید که این ماشین باید دارای شتابی زیر شش ثانیه برای رسیدن به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت داشته باشد.

بالاخره در تاریخ بیست فروردین ماشین برای سواری حاضر شد و از همان لحظات اول هنر مهندسی آقای سیدکریمی را به نمایش گذاشت به این معنی که هیچ تغییری در هیچ مورد لازم نبود و هیچ سورپرایزی وجود نداشت. ماشین همانطور که طراحی شده بود عمل می کرد و شتاب فوق العاده ای داشت. البته هنوز نصب چراغ ها و بدنه فایبرگلاس انجام نشده ولی ماشین کار خود را به خوبی انجام می داد.

ساخت شاسی در ماشین مانند ساخت بال در هواپیما است یعنی مهم ترین قسمت ساخت در ماشین است و من فکر می کنم که این اولین ماشینی باشد که شاسی آن کاملاً ایرانی است و نه از روی ماشین خارجی برداشته شده و نه تغییر شکل یک شاسی خارجی است. در ضمن اولین ماشین موتور عقب ساخت ایران نیز می باشد. این ماشین علاوه بر رکوردهای فوق پرشتاب ترین ماشین ساخت ایران نیز می باشد.

به نظر می رسد که این ماشین مفهومی اگر به تولید دائمی برسد یک ماشین هفتاد میلیون تومانی تفریحی خواهد بود و ماشین پورشه ای برای آنها که پول خرید یک پورشه را ندارند ولی طالب شتاب آن هستند.

مرحله بعدی نصب سوپرشارژر در این اتومبیل است که می تواند شتاب آن را به زیر شش ثانیه برساند و خود سوپرشارژر الکتریکی نیز طراحی آقای مهندس سیدکریمی می باشد.