اولین اتومبیل الکتریکی تولید انبوه جهان The First Mass Produced Electric Car in the World

این روزها تسلا آنقدر مشهور شده که ممکن است بعنوان اولین سازنده خودرو های الکتریکی شناخته بشود ولی واقعیت این است که کارخانجات جنرال موتورز ۹ سال قبل از تأسیس تسلا یعنی ۱۹۹۶ (۱۳۷۵) خودرو تولید انبوه EV1 خود را به بازار ارائه داد. این خودرو دو نفره در واقع راه را برای آیندگان باز کرد. ضریب آیرودینامیک ۰٫۱۹ این خودرو حتی از تسلای امروز که ۰٫۲۴ است بهتر می باشد این خودرو یک دنده بود و نشان داد که خودرو برقی به دنده احتیاج ندارد. این خودرو با موتور الکتریکی نصب شده در جلو FWD نیز بود. قوه اسب این خودرو ۱۳۷ اسب بود و گشتاور آن ۱۱۰ پوند فوت از دور ۷۰۰۰-۰ بود.

نسل اول این خودرو از سال ۱۹۹۹ – ۱۹۹۶ به تعداد ۱۱۱۷ به اجازه داده شد و نسل دوم در سال ۱۹۹۹ به تعداد ۴۵۷ دستگاه تولید شد.

شتاب ۸ ثانیه ای ۱۰۰-۰ کیلومتر آن در سال ۱۹۹۶ نشان داد که خودرو های برقی خیلی می توانند پرشتاب باشند.

طرح جنرال موتورز از کرایه این ۱۵۷۴ دستگاه و بعد زیر پرس گذاشتن و نابود کردن ۱۵۰۰ تای آنها قرار بود که برای جنرال موتورز آموزشی برای ساخت خودرو های الکتریکی باشد. ولی انواع تحلیل متخصصین بی تخصص که خودرو الکتریکی را گران و محکوم به فنا می دانستند باعث شد که جنرال موتورز این طرح را کاملاً کنار بگذارد و تا سال ۲۰۱۶ برای تولید شورلت ولت به سراغ آن نرود.

خودرو EV1 دارای برد تا یکصد مایل هم شد و سرعت آن هم در حد ۸۵ مایل رسید که هیچکدام برای نمونه اول بد نبودند ولی هیچکدام نتوانست مدیرعامل وقت را بر این بدارد که ساخت این خودرو را ادامه بدهد. اکنون مدیرعامل بازنشسته این را بزرگترین اشتباه مدیریتی خود می داند.

بهرحال اشتباه، ترس از ضرر، فشار شرکت های نفتی، تحلیل تحلیلگران بی مایه هرچه که بود جنرال موتورز را که سالهاست تویوتا همزمان با تولید خودرو الکتریکی RAV4 EV به ساخت یک خودرو هیبریدی به نام پریوس دست زد. این خودرو در زمان کوتاهی بازار خودرو های هیبریدی جهان را گرفت و شاید ساخت خودرو های الکتریکی را چند سالی به تأخیر انداخت. این خودرویی بود هم با مصرف کم و هم سود ده برای سازنده. تویوتا در زمانی تصمیم گرفت که بجای ساخت خودرو الکتریکی ، خودرو سوخت سلولی (در واقع الکتریکی) بسازد و تأکید خود را بر روی آن بگذارد. اکنون در پایان سال ۲۰۱۶ بنظر می رسد که در انتخاب بین الکتریکی و الکتریکی سوخت سلولی ، الکتریکی جلو افتاده باشد.

مطمئناً با خودرو های الکتریکی، سوخت سلولی الکتریکی و هیبریدی تا اواسط و شاید اواخر دهه سی (۲۰۳۰) ادامه پیدا کند و در آن زمان بر اثر تجارب بدست آمده بشر تصمیم بگیرد که کدام را برای آینده خود انتخاب می کند. شاید هم همه تولید بشوند و هرکدام یک جای کار را بگیرند مانند موتورهای دیزلی، بنزینی چهار زمانه یا دو زمانه.