اختلافات خودرویی ایران و امریکا U.S. & Iran Auto Differences

اختلافات ایران و امریکا فقط سیاسی و عقیدتی نیستند بلکه خودرویی هم می باشند. اگر قبول ندارید باید به این مقاله مجله کار اند درایور در ماه اکتبر مراجعه کنید که در مورد احتمال بازگشت پژو – سیتروئن به امریکا نوشته. در این مقاله از تاریخ خروج پژو – سیتروئن از خاک امریکا یاد شده و ظاهراً سال ۱۹۷۴ سال آخر فروش تنها سیتروئن یعنی سیتروئن SM بوده که با موتور مازراتی عرضه می شده و بقول مقاله وقتی موتور مازراتی آن کار می کرد اتومبیل خوبی بود!

آخرین سال زندگی پژو در امریکا سال ۱۹۹۰ بوده که در آن سال ۴۲۹۲ خودرو فروخته. نام آخرین مدلی را که پژو در امریکا فروخته و بخاطر آن ورشکست شده را نمی آورم چون ممکنست دیگر بقیه مقاله را نخوانید.

در این مقاله از مدل های موفق فرانسوی در امریکا شامل پژوهای ۵۰۴ و ۵۰۵ توربو صحبت شده که من یکی از مدل های ۵۰۵ را داشتم که خودرو خوبی بود. از مدل های ناموفق سیتروئن و پژو باید از مدل H-VAN در سال ۱۹۴۷ و مدل Ami سال ۱۹۶۰ نام برد.

مدل پژوی ۶۰۴ نیز از پژوهای ناموفق در امریکا بود. اگرچه پژو – سیتروئن اکنون مدل های دائمی مانند ۲۰۸ توربوشارژر با قدمت ۲۰۵ اسب و مدلی از پیکاپ مهاری به نام E-Mehari الکتریکی را در اروپا دارند ولی هنوز جرأت ورود را نکرده اند.

بیشتر از این خسته تان نمی کنم. پژوئی که باعث ورشکستگی پژو در امریکا در سال ۱۹۹۰ شد و در سال های نود میلادی به ایران آمد پژو بسیار موفق ۴۰۵ می باشد! ما حتی در مورد خودرو هم اختلاف نظر داریم. آنچه ما فکر می کنیم بدک نیست و حتی خوب است در امریکا کاملاً رفوزه شده از همین جا بگیرید و بروید.