درباره من About me

 

فرهاد کاشانی متولد چهارده شهریور ۱۳۳۲ (پنجم سپتامبر ۱۹۵۳ ) در تهران . میباشد. وی همیشه آرزو داشت که خلبان ایران ار بشود و برای همین نه به کلاس کنکور رفت و نه برای کنکور درس خواند. وقتی پس از دریافت دیپلم برای ایران ار درخواست کار داد بعلت کمبود سن رد شد و در نتیجه پس از دریافت جواب کنکور در دانشگاه شیراز به تحصیل مهندسی کشاوری پرداخت. سال بعد مجدداً برای استخدام در ایران ار تقاضا داد و اینبار بخاطر کوررنگی رد شد و برای همیشه خیالش برای خلبان حرفه ای شدن راحت شد و همان سال پرواز را بطور شخصی با گلایدر در تهران  شروع و اولین عضو باشگاه هواپیمایی شیراز شد و با هواپیمای یک موتوره شروع به پرواز کرد. دو  سال بعد در حالیکه در امتحانات کتبی بین سی نفر دانشجوی خلبانی در پنج دوره مختلف اول شده بوددر امتحانات پروازی بعلت جمع کردن فلپ و خاموش کردن پمپ بنزین بعد از فرود ولی قبل از ورود به تاکسی وی ، رد شد
( ربطی به پرواز ندارد ولی گفته میشود که خلبان روی باند باید تمرکزش را از دست ندهد. مقالات زیادی خوانده ام که خلبانان ترجیح میدهند که فلپ را روی باند جمع کنند) و بعلت چند اتفاق غیر قابل توجیه دیگر هیچگاه گواهینامه نگرفت تا سال ۲۰۱۱ که گواهینامه هواپیمای لایت اسپرت دریافت کرد. وی هنوز پرواز میکند و پرواز با سه نوع سوخت پروازی را تجربه کرده و منتظر هواپیماهای برقی است.
فرهاد پس از دریافت دیپلم چون پول خرید ماشین را نداشت یک گوکارت موتوری ساخت و نشان داد که عاشق ماشین هم هست. بر خلاف خلبانی این بار گواهینامه پایه دو و موتورسیکلت خود را یک هفته پس از هیجده سالگی گرفت ولی گواهینامه پایه یک را در سن پنجاه و پنج سالگی و پس از سی و یکبار رد شدن گرفت و دو هفته بعد در یک مسابقه کامیون رانی بین سی راننده حرفه ای مقام پنجم را کسب کرد و نشان داد که کلاً با امتحان مشکل دارد ولی کاربلد است. وی علاوه بر ماشینهای بنزینی و دیزلی با ماشینهای برقی نیز تجربه زیادی دارد و دوره های رانندگی مختلف را هم دیده.
وی تا شصت و سه سالگی صاحب شصت و سه ماشین و موتورسیکلت و هواپیما بوده و امیدوارست که بتواند این کار را همچنان تا لحظه مرگ  ادامه بدهد
مقالاتی که فرهاد مینویسد بیشتر بر اساس تجربیات شخصی وی می باشد تا بهره از اینترنت.
علاقه سوم فرهاد به مسافرت و دیدن و یاد گرفتن است. وی تابحال به بیش از دویست کشور مسافرت کرده که این شامل بازدید از هر هفت قاره بعلاوه تمام استانهای ایران، تمام ایالات امریکا و نصف ایالات چین است.
از آنجاییکه برای انجام امور فوق پول زیاد لازم است فرهاد حرفه مدیریت را بر گزید و علاوه بر MBA دوره های مختلف بسیاری را در دانشگاههای امریکا طی کرد و به مدارج مدیریتی بالا دست یافت. و تاسیساتی را در ایران، امریکا، تایوان، مکزیک، انگلیس، هلند و آلمان اداره کرده و یک مدیر بین المللی است.
وی کتابهایی در همه زمینه های فوق نوشته و همیشه در نوشتن مقالاتش یک چیز مد نظرش بوده آموزش به جوانان و پاسخی به منفی گرایان که هیچ چیزی را شدنی نمیدانند.